U subotu, 27.04.2024. godine, u organizaciji Društvo fizičara u Federaciji Bosne i Hercegovine, na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu održano je XXVIII Federalno takmičenje iz fizike za učenike srednjih škola, a naši učenici ostvarili su zapažen rezultat.
U oblasti D (cjelokupna fizika) učenik 4. razreda matematičko-informatičkog smjera Kerim Mujkanović osvojio je diplomu za 5. mjesto i ostvario svoj prvi plasman na Bosanskohercegovačku Olimpijadu fizičara (BHPhO 2024, državno takmičenje).
U oblasti A (mehanika i termodinamika) učenici prvog i drugog razreda, Bakir Širbegović i Behija Omerbašić, osvojili su 12. odnosno 26. mjesto.
Učenike je pripremao i vodio profesor fizike Isnar Tinjić.
Čestitamo našim učenicima na ostvarenom uspjehu, a Kerimu želimo puno sreće na državnom takmičenju koje će biti održano 11.05.2024. godine, također na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu.