Rođeni su u isto vrijeme, uvijek bili kao jato ptica. Četiri godine su im prošle brzo, zabavno i nezaboravno. Ostvarili mnoga prijateljstva, naučili mnogo novoga, upoznali veliki broj dobrih i manje dobrih ljudi. Sve su to prošli naši gimnazijalci za vrijeme školovanja. Period školovanja tako brzo prođe da ni sami ne znamo kako. Potpuno isto je i sa generacijom gimnazijalaca koji su ove godine, tačnije 28.5.2016. imali svoje matursko veče. Zadnji sastanak u tom sastavu su obilježili pjesmom, veseljem, plesom i zabavom te defileom. Program ispraćaja maturanata, počeo je u 19h, ispred Osnovne škole ”Huso Hodžić”, gdje su se okupili u velikom broju roditelji, prijatelji i rodbina. Nakon okupljanja i slikanja maturanti su zablistali u punom sjaju kroz naš gradić te se uputili ka klubu FACE gdje je sve bilo spremno za zabavu koja je trajala do jutarnjih sati. 84 maturanta, 84 različite predivne kombinacije koje u svakom slučaju nisu zasjenile ljepotu i mladost samih maturanata. Učenik generacije ove godine je Emin Širbegović te mu ovim putem čestitamo i želimo mnogo sreće i uspjeha u budućnosti, kako njemu tako i ostalim vrijednim sada već bivšim učenicima Gimanzije ,,Musa Ćazim Ćatić”.