U proteklih nekoliko godina inteziviran je rad sekcija. To je rezultat povećanog interesa učenika a i potrebe nastavnika. Ova vannastavna aktivnost treba da omogući učenicima da racionalno i korisno provedu slobodno vrijeme i da istovremeno afirmišu i razviju svoje kreativne sposobnosti i talenat. Na taj način će se odgojno-obrazovni proces učiniti svestranijim i efikasnijim.
Objektivnu teškoću u radu sekcija predstavljaju: preopterećenost sedmičnim brojem sati redovne nastave, nemogućnost utvrđivanja termina rada koji bi odgovarao učenicima obiju smjena, nedostatak slobodnog prostora u toku nastave itd.

ZA RAD SEKCIJA ZADUŽENI SU:

Voditelj sekcijeNaziv sekcijeTermin održavanja
1. Solo AmiraNovinarska sekcijasrijeda 12:05-13:00
2. Bešlagić NadinaDramska sekcijautorak 12:10-13:00
3. Prnjavorac AmelaLiterarna sekcijaponedjeljak 12:10-13:00
4. Bošnjak HalidInformatička sekcija (WEB) srijeda 18:10-18:55
5. Deljkić JasninaEkološka sekcija petak 11:20-12:00
6. Dizdarević NedžmijaSekcija njemačkog jezikačetvrtak 12:10-12:55
7. Hujdur NejraSekcija engleskog jezikautorak 12:10-12:55
8. Ćeman SabahudinKaligrafska sekcijautorak 12:10-12:55
9. Brkić MiralemLikovna sekcijačetvrtak 12:10-12:55
10.Avdić AdinSportska sekcija (mali nogomet)ponedjeljak 12:00-13:00
11.Avdić AhmetSportska sekcija (odbojka) petak 12:00-13:00
12.Kršić AidaMladi matematičeripetak 12:10-12:55
13.Ajanović MirzetaBibliotekarska sekcijautorak 12:10-12:55
14. Hundur EvelinaHorska sekcija utorak 11:20-12:55
15. Brkić NađaCrveni krstčetvrtak 12:05-13:00

Nadarene učenike organizovaće se dodatna nastava.ovaj oblik nastave zaduženi su:
1. Pašić Emir, dodatna nastavu iz matematike petak 12,00-13,00
2. Huskić Adem, dodatna nastava iz matematike:
za I raz. srijeda 12,10-12,55
za III raz. utorak 12,10-12,55
3. Mulahuseinović Nedžad, dodatna nastava iz fizike utorak 12,10-12,55
4. Ahmetagić Mehmed, dodatna nastava iz informatike petak 18,00-19,00
5. Muminović Alisa, dodatna nastava iz francuskog jezika ponedjeljak 12,10-12,55
6. Salkić Aida, dodatna nastava iz geografije petak 12,10-12,55
7. Brkić Nađa, dodatna nastava iz sociologije četvrtak 12,10-13,00
8. Avdić Ahmet, dodatna nastava iz TZO
9.Dervišević Amila, dodatna nastava iz engleskog jezika petak 11,50-12,35

Plan takmičenja učenika iz pojedinih predmeta iz kojih se održavaju takmičenja:

R.b.Dodatna,predmetNivo takmičenjaZaduženi nastavnikVrijeme
1.MatematikakantonalnoHuskić Adem i Pašić Emir24. 03. 2012.
2.FizikakantonalnoMulahuseinović Nedžad31. 03. 2012.
3.InformatikakantonalnoAhmetagić Mehmed21. 03. 2012.

Učenike koji imaju poteškoće u savladavanju nastavnog gradiva organizovaće se dopunska nastava.ovu nastavu su zaduženi:
1. Ajanović Mirzeta, dopunska nastava iz latinskog jezika ponedjeljak 12,10-12,55
2. Hadžismajlović Aida, dopunska nastava iz njemačkog jezika  četvrtak 7,00-7,45
3. Dizdarević Nedžmija, dopunska nastava iz njemačkog jezika utorak 12,10-12,55
4. Užičanin Sabina, dopunska nastava iz biologije četvrtak 12,10 – 12,55
5. Maglić Sead, dopunska nastava iz hemije četvrtak 12,10-12,55
6. Mešinović Adela, dopunsaka nastava iz engleskog jezika utorak 12,00-13,00
7. Solo Amira, dopunska nastava iz bosanskog jezika ponedjeljak 12,05-13,00
8. Huskić Adem, dopunska nastava iz matematike četvrtak 12,10-12,55
9. Ramić Estela, dopunska nastava iz matematike srijeda 7,00-7,45
10.Mulahuseinović Nedžad, dopunska nastava iz fizike srijeda 18,10-18,55