Proteklog vikenda u našem Tešnju, 12.05.2018. godine, održano je „Veče poezije mladih pjesnika“ koji su organizovali Harun Bajrić, učenik prvog razreda i Medina Šišić, učenica trećeg razreda naše škole. Letargija je stanje premora i umora, kada svaka stvar postaje dosadna, melanholična i kada mi postajemo tromi, bez inspiracije i motivacije za išta. Mladi našeg grada, Harun i Medina, su se plašili da naš grad ne postane takav. „Ovu noć poezije organizujemo u cilju da svima pokažemo da Tešanj ima dosta toga za pokazati, pa i poeziju, da Tešanj nije letargičan grad i da se zapravo nešto dešava u njemu. Također, ovu noć poezije organizujemo u cilju da mlade pjesnike promovišemo, da im damo šansu, jer znamo da ovdje, u ovom gradu, u ovoj zemlji, oni neće dobiti neku veliku šansu za uspjeh u ovom polju, zato im mi pružamo šansu da se promovišu i da putem ovoga neko čuje za njih i prepozna njihov talenat.“ – istakao je Harun u svom govoru dobrodošlice. U ovoj noći smo čuli pjesme napisane iz želje za vječnošću, želje da se nešto ostavi iza nas, kada nas više ne bude. Autori pjesama su bili: Harun Bajrić, Tarik Skopljak, Ana – Maria Pilipović, Medina Šišić, Mirza Kruško, Sara Peksin, Raza Žilić i Lamija Srkalović, a zaduženi da te pjesme budu iznesene na najljepši mogući način su učenici naše Gimnazije „Musa Ćazim Ćatić“, a to su: Harun Bajrić, Medina Šišić, Kerim Muharembegović, Vedad Ramić, Azra Razić, Hana Balić i Rukija Ahmić. „Pjesma je zaista nastala sa razlogom, a razlog je da otvori naša srca i pokaže onu našu slabiju, emotivniju stranu – koju se svi plašimo pokazati. To je novi početak, za nas kao mlade ljude jer smo dobili podršku upravo od Vas koji ste tu. „ – dodala je Medina i zatvorila ovaj događaj. U skorije vrijeme je u planu Festival umjetnosti u Tešnju, ali i Noć poezije u Maglaju.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55