Nakon posjete tešanjskih gimnazijalaca Hamburgu, uslijedila je u periodu od 23.04.do 01.05.2018. uzvratna posjeta partnerske škole Otto-Hahn Schule iz Hamburga u sklopu projekta pod pokroviteljstvom SHL-a u kojem učestvuju dvije škole iz BiH i jedna škola iz Savezne Republike Njemačke. Učenici su posjetili Banja Luku, imali zajednički projekat u Tešnju, gdje su zasadili i sadnice prijateljstva i družili se sa izviđačima iz Udruženja” Izviđači Crni vrh” Tešanj.
U nedjelju su svi zajedno posjetili Mostar i Vrelo Bune a onda zadnja dva dana proveli u Sarajevu. Naravno su se vozili žicarom na Trebević i uživali u ljepotama našeg glavnoga grada. Naši gosti su sa lijepim utiscima otputovali kući i izrazili želju da se saradnja nastavi i iduće školske godine.