Na Drugoj konferenciji o potencijalima razvoja sofverske industrije u BiH, učestvovala je i direktorica naše škole Aida Salkić. Konferenciju je otvorito Ismir Jusko, ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine, a zatim su se učesnicima obratiti Haris Memić, NJ.E. Maureen Cormack, ambasadorica Sjedinjenih Američkih Država u BiH, Armin Talić, generalni menadžer, Peter Statev, predsjednik Upravnog odbora IKT klastera Bugarska i prof.dr Rifat Škrijelj, rektor Univerziteta u Sarajevu.

U okviru prve panel diskusije „Ključni izazovi i barijere u poslovanju IT kompanija u BiH“ prisutnima su predstavljena zapažanja i iskustva direktora kompanija Farisa Začina, direktora kompanije Ministry of Programming , Gorana Gojića, direktora kompanije Bravo Studio, Nebojše Ninića, generalnog direktora kompanije LANACO , Nedžima Gakenyi, direktora kompanije Green River Media  i Zijaha Rašidagića, direktora kompanije ZIRA.

Na drugoj panel diskusiji „Reforma obrazovanja i 4. industrijska revolucija” predstavnici akademske zajednice, dr. Branko Blanuša, dekan Elektrotehničkog fakulteta, Univerzitet u Banjoj Luci , dr. Esmir Pilav, šef Odsjeka za matematiku, Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Sarajevu , dr. Jasmin Azemović, dekan Fakulteta informacijskih tehnologija, Univerzitet Džemal Bijedić u Mostaru, dr. sc Šadi Matar, savjetnik ministra, Ministarstvo komunikacija i prometa BiH i Vedad Pašić, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta, Univerzitet u Tuzli su prezentirali trenutno stanje u akademskom sektoru kada je u pitanju IT struka.