10. novembra 2017, u 17:30, u prepunom amfiteatru škole održan je Opći roditeljski sastanak. Na ovom roditeljskom sastanku direktorica škole, profesorica Aida Salkić, izvijestila je roditelje o uspjehu učenika Gimnazije u školskoj 2016/17.godini i napravila poređenje sa prethodnim godinama. Direktorica je naglasila da su naši učenici u ovoj školskoj godini ostvarili najbolji uspjeh od početka postojanja Gimnazije. Pored toga, roditelji su upoznati sa problematikom prevelikog broja izostajanja učenika te je apelirano na roditelje da se zajedničkim snagama potrudimo da koliko god je moguće smanjimo broj izostanaka. Roditelji su putem prezentacije dobili uvid u dešavanja u školi i aktivnosti naših učenika i profesora. Imali su priliku vidjeti i čuti o raznolikosti dešavanja kojima svakodnevno pokušavamo uljepšati školske dane naših učenika. Vidjeli su fotografije s takmičenja, ekskurzija, izleta, predavanja, svečanosti, sajmova, projekata, naučnih skupova i drugih raznih prigoda. Roditelji su pozvani da se u što većem broju uključe u rad Vijeća roditelja. Nakon direktorice, roditeljima se obratio i kriminalistički inspektor Amir Srkalović koji je roditeljima govorio o sigurnosti u školi i oko škole kao i o ulozi policijskih patrola tokom i nakon nastave. I direktorica i inspektor su se složili da je videonadzor u velikoj mjeri doprinio sigurnijem okruženju naših đaka.
Nakon Općeg roditeljskog sastanka, održani su i pojedinačni roditeljski sastanci.