U okviru međuškolskih debatnih susreta učenici gimnzije „Musa Ćazim Ćatić“ su sudjelovali 17.11.2017. zanimljivoj debati na temu „Inkluzija je ljudsko pravo“. Srednja Tehnička Škola i njen debatni tim, predvođen prof. Alisom Ramić-Dudić, je u svojoj multimedijalnoj učionici ugostila tri debatna tima. Dva su bila iz naše škole a jedan debatni tim je došao iz MSŠ „Stjepana Radića“ iz Usore, u pratnji prof. Kristijan Glavaša. U prvoj debati susreo se prvi debatni tim naše škole i debatanti iz Usore. U drugoj debati su debatiral drugi tim naše škole i debatanti domaćina – Srednje Tehničke Škole. Debatanti su pokazali zavidno znanje i odlične retoričke sposobnosti da bi sve na kraju bilo lijepo začinjeno međusobnim upoznavanjem debatanata i uz lijepo duženje.

Prvi debatni tim naše škole bio je u sastavu: Majda Dubošlić, Sajra Agić i Aiša Pobrić (voditelj prof. Sabahudin Ćeman). Drugi tim su činili: Emina Mešić, Lamija Srkalović i Amila Muminović (voditelj prof. Nađa Brkić)