Dana 8.5.2016.godine u Zenici održalo se Kantonalno takmičenje iz košarke. Takmičenje je počelo u ranim jutarnjim satima.
Mušku ekipu naše škole činili su: Din Turkić, Harun Kašibović, Tarik Kasumagić, Eldar Srkalović, Haris Handžić, Ensar Ćostović, Dino Bahtić, Almedin Hotić, Rasim Begunić i Hanadi Jusufović.
Naši vrijedni momci su u polufinalu savladali ekipu iz Kaknja, te tako sebi osigurali treće mjesto.
Dok s druge strane žensku ekipu naše škole činile su: Adna Braković, Zerina Kahrović, Amila Muminović, Emina Hasanbašić, Selma Nakić, Adelisa Elez, Sabina Merzić, Azra Halilović, Lamija Srkalović.
Velikim trudom naše cure su u finalu savladale ekipu iz Zenice, te tako završile ovo takmičenje kao najbolje u klasi. Učenike je predvodio profesor Mirza Mervanović. Nakon takmičenja upriličena je i dodjela pehara za najbolje ekipe.