,,Na svakom koraku prati nas izazov da neumorno postižemo izvanredne uspjehe u poslu. Svi ljudi nisu specijalisti, nemaju svi ni stalno zaposlenje; još manje ih dostigne vrhunac u umjetnosti i znanosti; mnogi su tvornički radnici, radnici u polju, na ulici. Nema nevažnog posla. Svaki posao koji koristi čovječanstvu uzvišen je i važan i treba ga pažljivo izučavati.”

Posao koji je i više nego pažljivo radila naša učenica Ajla Ogrić, a koji je bio itekako važan i koristan našoj školi jeste uređenje zvanične školske web stranice, mcc.edu.ba. Naime, već više od dvije godine Ajla Ogrić neumorno radi na objavljivanju svih informacija koje su vezane za našu školu Gimnaziju ,,Musa Ćazim Ćatić”. Svi događaji, manifestacije, školska, općinska, kantonalna takmičenja, razne posjete, ekskurzije, izleti, dolazak gostiju, obilježavanje praznika i bitnih datuma ostane zabilježeno, a potom i objavljeno na školskoj web stranici uz veliku pažnju, trud i rad naše Ajle. Kažu: ,,Mjerilo čovjeka je sposobnost prihvaćanja odgovornosti”, a to se upravo odnosi na nju. Pored toga što je članica sekcije Web dizajn, ona je i u Novinarskoj sekciji i Sekciji njemačkog jezika, a uz sve to i odlična učenica koju je Nastavničko vijeće 17.5.2016.godine pohvalilo za odličan uspjeh s prosjekom 5,oo. S obzirom da je Ajla maturantica i uskoro odlazi iz naše škole, srdačno joj se zahvaljujemo na svakom slobodnom vremenu koje je posvetila radu za Gimnaziju ,,Musa Ćazim Ćatić”, odnosno radu na školskoj web stranici. Želimo joj puno sreće i uspjeha u daljim aktivnostima i putu kojeg bude odabrala za sebe.

12472658_1339956642697933_9016786452131077333_n

Categories: vannastavna aktivnost

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55