Pozdrav dragi učenici i roditelji, a posebno učenici 9. razreda,
Ja sam Ćostović Sara i prvi sam razred Gimnazije „Musa Ćazim Ćatić „ u Tešnju. Prije tačno godinu dana i ja sam bila u istoj dilemi kao i vi; nisam znala koju srednju školu da upišem; gdje ću provesti svoje naredne tri odnosno četiri godine. Htjela sam da upišem srednju gdje bih mogla da proširim svoje znanje, jer tada nisam imala nikakvu ideju čime bih se mogla baviti za par godina, a to je prije svega pružala Gimnazija. Sadašnji profesori Gimnazije nas uče da kroz različite metode steknemo znanja iz prirodnih, društvenih i jezičkih nauka. Kroz jednu nepunu godinu u Gimnaziji sam imala priliku da kroz individualni i grupni rad te učenje kroz prezentacije, eksperimente i glume, bolje shvatim gradivo, a time da bolje upoznam i druge učenike i njihova interesovanja. U Gimnaziji sam upoznala vršnjake sa raznih područja naše općine koje nikada nisam vidjela te postala bliska kao da ih poznajem od malih nogu. Prošle četiri godine sam imala priliku da pratim predstave generacije svog starijeg brata, koje su imale najveći utjecaj u mom odabiru srednje škole. Posebno mi se dopala ceremonija dodjela diploma, koje sam samo imala priliku vidjeti u Gimnaziji.Kroz Gimnaziju sam naučila da nemam strah iznijeti svoje mišljenje te poštovati tuđa mišljenja. Iskreno smatram da Gimnazija pruža dobru osnovu za nastavak školovanja i nadam se da će nas biti što više narednih godina.