Pozdrav svima. Ja sam Naida Hatibović i studentica sam Medicinskog fakulteta Univerziteta u Tuzli. Svoje školovanje u Gimnaziji “Musa Ćazim Ćatić” sam završila prije dvije godine i sa sigurnošću mogu reći da je znanje koje sam dobila u toj školi bilo od krucijalnog značaja za upis na fakultet. Iako sam pohađala društveni smjer, to me nije zaustavilo da upišem fakultet koji je zasnovan na prirodnim znanostima (koje sam ja imala samo u prva 2 razreda). Zahvaljujući profesorima koji svoje znanje na učenike prenose na najbolji mogući način, problema sa prijemnim ispitom nisam imala. Gimnazija je škola sa kojom, nakon završetka, postoji more mogućnosti za nastavak školovanja (od društvenih znanosti, preko IT i matematičkog sektora pa sve do jezika i prirodnih znanosti, mogućnosti su bezbrojne). Profesori su inovativni, uvijek su spremni da učenicima izađu u susret, a prije svega da nas nauče tome da u svijet odemo kao dobri ljudi. Škola postepeno prelazi na moderniji oblik obrazovanja što uveliko olakšava profesorima predavanje, a učenicima praćenje nastave i učenje. Da imam priliku da ponovo biram koju srednju školu da upišem, opet bih izabrala gimnaziju bez puno razmišljanja.