U ponedjeljak, 9. marta 2020. godine, održano je općinsko takmičenje u rukometu, na kojem su učestvovali učenici tešanjskih srednjih škola. Muška ekipa naše škole osvojila je prvo mjesto pobjedivši izvanrednim rezlutatima ekipe iz Mješovite srednje škole i Srednje tehničke škole, dok je ženska ekipa zauzela drugo mjesto pobjedivši ekipu iz Mješovite srednje škole . Posjećenost i važnost ovog događaja za promociju i razvoj sporta u Tešnju, dokazuju pune tribine učenika, koji su stvorili fantastičnu atmosferu tokom cijelog takmičenja.Na samom takmičenju mogao se vidjeti jako kvalitetan rukomet uz mnogo dobrih individualnih poteza i akcija. Ovom prilikom čestitamo ekipama i nadamo se dobrim uspjesima i u budućim takmičenjima.