U sklopu GPR rada pedagoga predviđena je posjeta pedagoga srednjih škola devetim razredima osnovnih škola. Pedagogica naše škole, profesorica Nađa Krdžalić, je zajedno s timom profesora, tokom mjeseca aprila posjetila deset osnovnih škola na području općine Tešanj. Učenicima devetih razreda osnovnih škola je okvirno predstavljen rad naše Gimnazije, prikazana je prezentacija koja govori o aktivnostima, projektima, uspjesima naših učenika i prednostima upisa u Gimnaziju. Budući da je pitanje zanimanja jedno od najvažnijih pitanja za sreću u životu, na učenike se apelovalo da razmisle o svojoj budućnosti. Gimnazija nudi vrijeme potrebno da čovjek pronađe sebe prije nego što napravi ovako bitnu životnu odluku. Učenici Gimnazije su uključeni u internacionalne projekte i razmjene, a Gimnazija je mjesto gdje učenici razvijaju svoje talente, uče se kritičkoma razmišljanju, razvijaju pozitivan stav prema učenju. Tokom svih posjeta osnovnih škola, podršku su pružali i učenici koji su prošle godine upisali Gimnaziju, predstavljajući im svoje dojučerašnje dileme i izražavajući svoje zadovoljstvo boravkom u našoj Gimnaziji. Tim profesora koji je zajedno s pedagogicom Gimnazije Nađom Krdžalić posjećivao osnovne škole je: Jasmina Kruško, Mirzeta Ajanović, Amela Prnjavorac, Aldin Avdić, Indira Smajlović, Aida Kršić, Zaim Hadžan, Miralem Brkić i Amira Solo.

Categories: istaknuto, Oglasna ploča

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55