Na inicijativu Vijeća učenika Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić” 7.5.2019.godine u amfiteatru naše škole održano je predavanje na temu koja se tiče problema, nažalost sve više zastupljenog među mlađom populacijom, a to je ,,Cyberbullying – nasilje preko interneta”. Predavanje je ispred Centra za mentalno zdravlje Doma zdravlja u Tešnju održala Emina Turalić,diplomirani psiholog, koja je uz zanimljivu prezentaciju dala veoma korisne informacije i upute kako se ponašati u slučaju da se učenik/učenica nađe u takvoj situaciji. Kome se učenici mogu obratiti, koja su im prava i kako suzbiti i spriječiti dalje širenje. Vjerujemo da je ovo predavanje bilo od velike bitnosti za naše učenike i da je podiglo svijest o postojanju ovakvih problema.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55