Na spisku uspješno obavljenih projekata naše škole je Projekat bratimljenja naše škole i škole “Bayrampaşa Anadoli Lisesi” iz Turske,koji traje od 2015. godina. Ove godine je donešena odluka da se saradnja između škola produži potipisavnjem ugovora o saradnji u Istanbulu po dolasku naših profesora i učenika 30.4.2019.godine.Cilj potpisivanja ovog protokola jeste da se razvije komunikacija između učenika te izučavanje i očuvanje kulture , historije, jezika i sl. Još jedan odlazak nasih učenika u pratnji direktorice Adele Ibraković je uspješno realizovan.Unatoč umoru od putovanja bili smo oduševljeni njihovim dočekom.Već prvog dana smo posjetili razne znamenitosti,spomenike kulture te vidjeli mnoge poznate historijske građevine.Zajedno sa prijateljima iz Turske bili smo prisutni na časovima, te tako upoznali način obrazovanja u drugoj zemlji.Posjeta muzeju vojnika nas je fascinirala te tako smo obogatili svoje znanje o Turskoj. Jedan od najljepših doživljaja bila je vožnja brodom i druženje sa prijateljima i iznad svega nezaboravno iskustvo s novim prijateljima.Po povratku iz Turske kroz misli su nam prolazila razna nezaboravna sjećanja i svakako se nadamo ponovnom susretu.Drago nam je što se suradnja između škola nastavila i što smo dobili još jednu priliku da upoznamo kulturu,tradiciju i običaje naših prijatelja iz Turske.Također se zahvaljujemo našem prijatelju Mehmetu,direktoru škole “Bayrampaşa Anadoli Lisesi” zbog nesebičnog zalaganja,odlične organizacije i još boljeg dočeka kao i cjelokupnog gostoprimstva sa kojim smo dočekani i ispraćeni iz Turske.

Categories: istaknuto, Oglasna ploča

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55