Pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona Pedagoški zavod Zenica organizovao je XXIII Kantonalno takmičenje učenika srednjih škola iz informatike. Takmičenje je održano 21.4.2018.godine u prostorijama Gimnazije ,,Edhem Mulabdić” u Maglaju. Učešće je uzelo devetnaest škola iz devet općina među kojima je je i naša škola Gimnazija ,,Musa Ćazim Ćatić” Tešanj. Učenici koji su predstavljali našu školu su Mevludina Subašić i Ahmed Okanović, učenici trećeg razreda matematičko-informatičkog smjera u pratnji svog profesora Mehmeda Ahmetagić. Takmičari su imali vrijeme od 10 do 12h da urade pet zadataka iz takmičarskog programiranja. Poslije pregledanja radova objavljeni su rezultati gdje je prvo mjesto zauzeo naš učenik Ahmed Okanović sa osvojenih maksimalnih 100 bodova, čime je sebi osigurao prolazak na državno takmičenje. Uslijedilo je i proglašenje pobjednika, dodjela priznanja i nagrada kao i zatvaranje samog takmičenja.

Veoma smo sretni i ponosni na našeg učenika Ahmeda koji je postigao ovako veliki rezultat i predstavio svoje znanje i našu školu u najljepšem svjetlu. Želimo mu  još mnogo uspjeha i osvojenih nagrada.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55