25.11.1943.godine na Prvom zasjedanju ZAVNOBiH-a u Mrkonjić Gradu udareni su temelji državnosti Bosne i Hercegovine kao ravnopravne republike unutar jugoslavenske federacije sa historijskim granicama koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne. Zbog toga se svakog 25.11.bilježava Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

Povodom tog praznika u petak je 24.11.2017.godine u prostorijama ,,Centra za kulturu i obrazovanje” Tešanj upriličen kulturno-zabavni program pod nazivom ,,Mojoj dragoj BiH”. Program su, pod vođstvom  svojih profesorica, a u organizaciji Općine Tešanj, priredili učenici srednjih škola: Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić”, Srednje tehničke škole i Mješovite srednje škole Tešanj. Uvaženi gosti, učenici, njihovi roditelji, profesori i profesorice i svi prisutni mogli su uživati u prelijepim muzičkim numerama, slušati recitacije o zapisima naše zemlje, gledati performans o historiji BiH kroz vijekove s upečatljivim i dirljivim porukama za sve nas, ali i nasmijati se kroz dramski skeč koji govori o suštinskoj ljubavi prema  našoj domovini. Program je ispraćen numerom ,,Zemljo moja” i čestitkom DANA DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE.

Na kraju smo mogli vidjeti osmijeh i oduševljenje na licima posjetilaca i plamen ljubavi prema svojoj domovini.