08. i 09. aprila 2017. godine, u Gimnaziji “Edhem Mulabdić” Maglaj, održano je četvrto po redu “IT Challenge” takmičenje iz informatike na državnom nivou. Našu školu su predstavljala tri učenika: Širić Rijad, Ibrahimović Adna i Vejzović Anaid, uz podršku profesorice Alić Enise. Među jakom konkurencijom koju je činilo preko 30 škola iz cijele Bosne i Hercegovine, naši učenici su sa lakoćom prošli kvalifikacije, čime su obezbijedili svoje mjesto u polufinalu, tj. ušli u krug najboljih 15 škola. U polufinalu je pritisak bio znatno veći, jer se radio još jedan test, nakon kojeg je pet najboljih ekipa prošlo u finale. Naša ekipa se nije plasirala u finale, međutim, ostvarili su zapažene rezultate i u polufinalu, te im ovom prilikom iskazujemo najiskrenije čestitke, kao i njihovoj profesorici, te smo neizmjerno ponosni na njih. U okviru ITChallenge 4 održano je i edukativno predavanje od strane Sarajevo School of Science and Technology (SSST) u Domu kulture “Edhem Mulabdić” Maglaj.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55