Dana 15.04.2017.godine, u Osnovnoj školi “Kulin Ban” Tešanjka, održano je općinsko takmičenje osnovnih i srednjih škola iz pružanja prve pomoći.  Takmičenje je organizovao Crvani križ općine Tešanj.
Sekcija mladih humamista i prve pomoći gimnazije .Musa Ćazim Ćatić” Tešanj i Mješovite srednje škole takmičile su se u kategoriji sredojoškolaca.
Ekipa gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” zauzela je prvo mjesto i time se plasirala na kantonalno takmičenje. U sastavu ekipe učestvovali su učenici: Srkalovic Lamija, Kašibović Harun, Hasanbasšić Muharem, Srkalović Amila, Dizdarević Almedina i Fejzić Armen. Pored njih učestvovalo je još nekoliko učenika Gimnazije u ulozi markiranata i šminkera.
U pratnji učenika je bila Huskić Suada prof. biologije.
Učenicima takmičarima kao i ostalim našim učenicima koji su učestvovali na takmičenju čestitamo, sa željom da ostvare što bolji plasman na kantonalnom takmičenju.