Od 12.marta do 6.aprila u Odžaku se obilježavju ,,Musini dani”, manifestacija posvećena Musi Ćazimu Ćatiću, jednom od najboljih bosanskohercegovačkih pjesnika. U okviru te manifestacije pokrenule su se i neke nagrade, kao što je književa nagrada ,,Musa Ćazim Ćazić” za najbolju učeničku pjesmu. Nagrada je ustanovljena povodom stogodišnjice od izdavanja prve zbirke pjesama pjesnika Muse Ćazima Ćatića, a ima za cilj njegovanje sjećanja na Ćatićev lik i njegovo djeo. I ove godine Kulturno udruženje ,,Musa Ćazim Ćatić” Odžak raspisalo je konkurs za ovu književnu nagradu, a pravo sudjelovanja imali su svi učenici srednjih škola iz Odžaka i Tešnja. Nakon zatvaranja konkursa odabrani su najbolji radovi, gdje je prvo mjesto osvojila učenica naše škole Lamija Srkalović  sa pjesmom ,,Santa leda” uz koordinaciju profesorice Indire Smajlović. Pored glavnih nagrada žiri je odabrao još dvanaest pjesama koje su prigodno nagrađene, a u taj izbor ušla je i naša učenica Zarfa Hadžimujić sa pjesmom ,,Tišina”.

Sretni smo i ponosni na naše učenice kojima čestitamo i želimo mnogo sreće i uspjeha u daljem umjetničkom stvaranju, kao i svim učenicima koji vole pisanu riječ.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55