Dana 7.4.2016. godine u amfiteatru naše škole održano je predavanje za naše učenike u okviru USAID projekta.

Tema predavanja bila je ,,Povjerenje, razumijevanje, odgovornost za budućnost”.

Ovaj put u okviru PRO- Budućnost razgovora i aktivnosti  učestvovali su bivši logoraši koji su svoja teška iskustva podijelili s nama. Cijela priča imala je samo jedan cilj, a to je da rušimo predrasude među nama, da zlo koje su oni doživjeli od zlikovaca ne znači da će svaki čovjek te narodnosti uraditi isto. Na slobodi su 20 godina, ali s teškom mukom su nastavili dalje bez mržnje u srcu, sa oprostom i sa željom da danas i našim učenicima pošalju jasnu poruku: NE OSUĐUJ LJUDE NA OSNOVU PREDRASUDA I NE GRADI STAVOVE I BUDUĆNOST SA PREDRASUDAMA.

Categories: istaknuto

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55