Internacionalni Burch univeriztet (IBU) u Sarajevu, je organizovao posjetu našim maturantima njihovom univerzitetu. Oko 30 učenika, zajedno sa profesoricom Hadžismajlović Aidom i direktoricom, profesoricom Salkić Aidom, su u četvrtak, 17.3, obišli kampus i sve fakultete koji ovaj univerzitet nudi. Pored fakulteta za ekonomiju, tu su i fakulteti za filologiju, inžinjering i informacijske studije, tako da su naši učenici mogli pronaći nešto za sebe, ali i upoznati se sa radom ovog fakulteta. Posebno interesantni bili su labaratoriji za genetičko inžinjerstvo te inovacijski centri u kojima studenti razvijaju svoje ideje i koje sami projektiraju. Poslije posjete upoznali su se sa stipendijama i rokovima za upis na ovaj univrzitet, a pored toga su naši učenici poklonili jedan likovni rad našeg učenika univerzitetu. Ovim putem se zahvaljujemo Burch univerzitetu što su obezbijedili i organizovali prijevoz našim maturantima i nadamo se da su neki od naših učenika uspjeli pronaći fakultet koji bi voljeli studirati. Također se nadamo da će se ovaj odnos naše škole i Burch univerziteta nastaviti i u budućnosti.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55