Završni dio 13.Festivala srednjoškolskog tetra Bosne i Hercegovine određen je za 25, 26. i 27. april 2014.godine u Travniku. Prvog dana završnog dijela Festivala, tj. 25.aprila pored srednih škola iz Sarajeva, Tuzle i Zenice, učestvovala je i Gimnazija ”Musa Ćazim Ćatić” iz Tešnja. Učenici Dramske sekcije predstavili su svoju školu sa fantastičnom izvedbom predstave ”Siroti mali hrčki”. Od samog početka izvedbe osjetila se značajna pažnja i uživanje publike da bi na kraju predstava završila gromoglasnim aplauzom kao potvrdom cjelokupnog rada i zalaganja.

Festival je pratio stručni žiri kojeg je imenovao Upravni odbor Centra za dramski odgoj iz reda istaknutih dramskih umjetnika, profesora, dramskih pedagoga i kritičara.

Poslije svih izvedbi organizovan je i okrugli sto na kojem su članovi žirija, publika i drugi učesnici Festivala iznosili svoja zapažanja o predstavama.

Svi pozitivni komentari i sugestije prihvaćeni su kao podsticaj za dalji napredak i uspjeh u radu.