28. februara u amfiteatru naše škole održana je priredba povodom 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Priredbu su uveličali svojim prisustvom učenici i osoblje gimnazije, amfiteatar je bio pun. Svečani program je započeo intoniranjem državne himne, nakon čega je Elma Bavrk recitaciju „O Bosni“. Nakon recitacije, članovi literarne sekcije su izrecitirali stihove Maka Dizdara „Pitao jednom tako jednoga…„. Potom je Selma Plančić svojom interpretacijom pjesme „Bosno moja“ utišala publiku. Auditorijum je nasmijala izvedba skeča „Dundo Maroje – Igra bez granica“, u izvedbi Teatra Marinché, kojeg čine učenici naše škole. Program je nastavljen interpretacijom djela „On meni nema Bosne“ u izvedbi Narcisa Halilovića. Selma Plančić, Eldar Srkalović i Haris Ruštić su podgrijali atmosferu i digli publiku na noge sa pjesmom „Što nas ima mašala“, da bi nakon toga učenici dramske sekcije izveli komad pod nazivom“Ban Kulin“. Priredbu je zatvorila Selma Plančić sa još jednom sjajnom izvedbom pjesme Muse Ćazima Ćatića „Jednoj bogatašici“. Publika, kao i učesnici su nakon predstave bili prezadovoljni. Publiku su i ovaj put kroz priredbu vodili voditeljski par Dženita Meša i Benjamin Ramić. S radošću očekujemo i priredbu za dan škole koja će se održati 12. marta. Ne sumnjamo da će nam naši vrijedni učenici prirediti još više iznenađenja…

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55