U prepunoj sali Gradske biblioteke u Tešnju, u sklopu „Tešanjskog proljeća“, povodom obilježavanja 51. godine postojanja Gimnazije „Musa Ćazim Ćatić“ i obilježavanja Musinog rođendana, Literarna sekcija Gimnazije je pripremila pjesničko veče pod nazivom „ Hej , ja slikam , sviram , pjevam!“Nastupalo je 18 članova kako Literarne, tako i Muzičke sekcije. Naši učenici su pripremili fin i zanimljiv program.

Likovnjaci su nam pomogli da očaramo ambijent tako sto su naslikali i „putopis“ Ćatićevog hoda od „bešike pa do groba“ Nekoliko učenika ugledajući se na Musino pisanje, su se i sami okušali u pisanju pjesama. Na licima prisutnih koji su to sve pomno slušali, moglo se vidjeti da su veoma zadovoljni pisanjem. Pjesničko veče nije prošlo samo u recitovanju, već je i popraćeno zvucima harmonike sa pjesmama „Jednoj bogatašici“ i „Đulizaro moja“ u izvedbi dva vokala Halide Nuhanović i Medine Hadžić. Po završetku nastupa, prisutni su bili oduševljeni, te su čestitali učenicima na velikom radu i trudu.