Svjesni smo kako ove novonastale okolnosti su velika promjena za naše đake i koliko im je nepoznanica tolika je i zbunjenost , strah od neizvjesnosti pa se ovim putem obraćamo svim našim đacima s nekoliko riječi podrške.Velike i nagle promjene, ako su i pozitivne , teško ih je bezposljednično podnijeti a naročito ova situacija globalne neizvjesnosti.S toga želimo svim svojim gimnazijalcima poručiti da budu strpljivi, vrijedni, marljivi kao i do sada, ali najprije najvažniju zadaću koju zahtjevamo da je ispune je jeste OSTANITE VEDRI , NASMIJANI TAKO ŠTO ĆETE SVAKI DAN SE PRISJETITI “Najveće postignuće
je da budete ono što jeste
u svijetu koji konstantno pokušava
od vas napraviti
ono što niste.
Ralph Waldo Emerso”

Mi smo uz vas, vaši profesori i menadžment škole i nemojte zaboraviti da imate našu podršku u svim segmetima života, a prvenstveno u sticanju znanja.Naročito se obraćamo maturantima jer znamo da su njihovi planovi o svim pozitivnim momentima završne godine prekinuti.Mi smo tu za vas i sve ćemo zajedno nadoknaditi.Malo strpljivosti može nam svima pomoći .Prisjetite se svih divnih momenata u Gimnaziji, druženja , putovanja, novih iskustava i prijateljstva pa neka to bude poticaj u tjeranju svih misli o nedostacima jer mnogo je toga oko nas zbog čega vrijedi ostati nasmijan.Iskoristite ovo vrijeme sa svojim najbližima u druženju , razgovoru i pomoći jedni druguma.Uživajte u svim listovima preporučenih romana koji su dugo čekali na polici vrijeme koje vam je nedostajlo da bi ih čitali.Čovjek ako zaboravi maštati može zaboraviti i živjeti, a škola za maštanje je svaka knjiga koju čitate.Posmatrajte zalaske sunca što ste više puta ih propustili zbog svih treninga, zadaća i obaveza.Posvetite dan svojoj kreativnosti i slikajte sve one portrete, pejzaže koji su davno složeni u zadnje ladice tame gdje su ostali da čekaju ovaj momenat baš sad ovo vrijeeme za dječije snove…Sada je baš vrijeme za sve hobije i užitke koji su bili na čekanju. Poručujemo i našim budućim gimnazijalcima kako ćemo maksimalno se posvetiti da njihovi upisi budu olakšani i prilagođeni novonastalim okolnostima.Ostanite nam zdravi, veseli i vrijedni.
Vaši profesori i menadžment škole