Sve se prepreke lakše prevazilaze uz ljude koji vjeruju u nas i kada nam nesebicno to pokazuju. Ljubav na djeluje je pokazana u hodnicama srednjih škola 21.02.2020. Za našu Anesu, gimnazijalku koja se već tri godine bori protiv opake bolesti, svi ljudi dobrog srca koji su taj dan prolazili hodnicima su se potrudili da svojim doprinosom olakšaju njeno daljnje liječenje u Italiji.Učenici naše škole organizovali su dobrotvornu akciju tako što su spremili prodaju kolača, čestitki, slika i sl. u svrhu skupljanja novčanih sredstava za našu Anesu. Učenici i sve tri srednje škole svojim trudom i dobrom organizacijom za jedan dan su uspjeli skupiti 6000KM.Hvala svima i nastavljamo dalje jer kada se dobra srca slože i olovo plivati može! Nekad je davno rečeno, kada iskreno zaželite jednu želju sve zvijezde se ujedine da se ona ispuni, želja sviju nas je ista , zdravlje i osmijeh naše Anese i kao sve djece koje su u ovoj borbi.