Učenici naše škole su dana 19.10.2019. godine, u okviru Vijeća učenika, sudjelovali u projektu Socijalni dan, u organizaciji ASuBiH-a. Na jedan su dan školske klupe zamijenili radnim mjestima te se okušali na raznim poslovima. Iskoristili su priliku i zavirili u svijet koji ih uskoro očekuje, u svijet odraslih…. U projektu su sudjelovali učenici: Jusuf Mujezinović, Zerina Hasanbašić-Špedicija centar; Muhamed Begović-Haustor; Sumejna Silajdžić, Ajla Hodžić- Slastičarna HD; Merjem Hundur, Dženana Škiljo, Nudžejma Kantić-Koteks, Aldijana Ibraković-Općina Doboj-Jug. Ovom prilikom se zahvaljujemo firmama: Haustor, Slastičarna HD, Špedicija centar i Koteks te Općini Doboj-Jug.Pouku nakon realizovanog dana je sljedeća “Puno malih ljudi na puno malih mjesta, a koji naprave puno malih koraka mogu promijeniti svijet ako im damo priliku.”