Dana 24.4.2019.godine održan je ogledni čas iz Francuskog jezika u 3a (jezički smjer),pod vodstvom profesorice Mirzete Ajanović.Nastavna jedinica “Qu-est ce que vous preferez la ville ou la campagne?”,tj.”Šta više volite život u gradu ili na selu?” je bila objašnjena na veoma kreativan način.Učenici su pokazali svoju kreativnost kroz umjetnički iscrtane plakate i odjevne predmete,kako bi dočarali stil života u gradu i na selu koristeći manire i muziku koja dočarava stil života.Iako im je prva godina učenja francuskog jezika,učenici su poznavanje jezika koristili na zavidnom nivou.Ovaj oblik rada i metode omogućavaju učenicima bolji rad i shvatanje gradiva.Pored znanja,učenicima je bitna atmosfera u učionici koja je na ovom času bila u vedrom i opuštenom osjećaju.Nije znanje samo znati,već i znanje znati dati.

Akcija dobrovoljnog darivanja

Projekat “Čuvari budućnosti”