U Općoj biblioteci Tešanj, u srijedu 24.4.2019. u 17:30h održana je promocija knjige ,,Neodoljivi mit, sin dvosjeklog mača” Abdurrahmana Zukića na kojoj su prisustvovali i učenici Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić”. Ova promocija se nekako izdvaja od ostalih i posebna je iz više razloga. Prvo, zato što je autor veoma mlad, srednjoškolac je, pohađa treći razred Gimnazije Dobrinja u Sarajevu. Drugo, zato što je jedan od promotora, također, mlada osoba i srednjoškolac, Harun Bajrić, učenik drugog razreda naše škole. Treće, zato što su naši učenici Medina Šišić i Ahmed Okanović, učenici četvrtog razreda, upotpunili ovu promociju svojom interpretacijom. Tu su, naravno, bili i drugi promotori i učesnici koji su uveličali i uljepšali sami događaj i umjetničke trenutke. Bilo je lijepo gledati i slušati omladinu kako kritički razmišlja, sigurno i argumentovano izlaže i odlično promoviše zreo rad jedne mlade osobe. Ovo je ujedno bila i promocija same kulture, književnosti i umjetnosti, onoga što u pravom sistemu vrijednosti stoji na prvom mjestu. Knjiga ,,Neodoljivi mit, sin dvosjeklog mača” već se nalazi na policama biblioteke i čeka vaše čitanje.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55