Dana 23.3.2019. (četvrtak) je 10 učenika drugih i četvrtih razreda naše škole u pratnji prof.Mehmeda Ahmetagić, zajedno sa učenicima iz Srednje tehničke škole i Mješovite srednje škole i njihovim profesorima, posjetilo Visoku školu računarstva i poslovnih komunikacija eMPIRICA u Tuzli. Samim dolaskom su bili dočekani od strane domaćina ove ustanove, te je bila održana uvodna prezentacija i aktivnosti koje su taj dan bile zadane. Cijeli dan se bazirao na izučavanju automatike i robotike onoliko koliko je vrijeme dozvolilo. Svi učenici su bili raspoređeni u dvije radionice. Prva radionica se sastojala od rada u “Scratch-u” i izradi vlastite igrice. Druga radionica je obuhvatila upoznavanje sa robotima i njihovim upravljanjem. Na kraju, predstavljena je završna prezentacija o eMPIRICI koju je prezentirao direktor. Ujedno je ovaj dan dobro došao za učenike završnih razreda sve tri škole, ukoliko se neko interesira za slične oblasti, te svoje školovanje želi nastaviti na ovoj ili sličnoj ustanovi. Svi polaznici radionica su dobili certifikat “Hour of Code”.