U četvrtak, 21.3.2019 u školskoj biblioteci upriličena je dodjela plaketa učrnicima koji su se odazvali na konkurs Kulturnog udruženja “Musa Ćazim Ćatić” iz Odžaka, a povodom Ćatićevih dana kulture i stvaralaštva. Prvo mjesto u kategoriji srednjih škola osvojio je naš učenik Harun Bajrić, drugo mjesto zauzela je Ajla Handžić, a treće mjesto Ahmet Okić. Ostale plakete dodijeljene su učenicima koji su ušli u uži krug takmičenja i ostali zapaženi, a to su Medina Šišić, Ćamil Katica, Ajla Dubravac i Zarfa Hadžimujić. Učenici su nam ovom prilikom pročitali svoje predivne pjesme kojim su se prijavili na konkurs. Čestitamo pobjednicima i svim učesnicima konkursa, a profesoricama Indiri Smajlović i Mirzeti Ajanović zahvaljujemo što su u biblioteci organizovale ovu dodjelu i time istovremeno na najljepši mogući način obilježile Međunarodni dan poezije.