31.10.2018.godine, Načelnik naše Općine, mr.sc. Suad Huskić, ugostio je gimnazijalce i profesore iz Tešnja i Niša, koji čine RYCO-tim. Naime, ove sedmice učenici Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” iz Tešnja, ugostili su svoje vršnjake, učenike Gimnazije “Svetozar Marković” iz Niša. Općinski Načelnik je ukazao na važnost učenja i rada kao pokretačkog faktora razvoja i na podršku koju Općina dugi niz godina daje svojim studentima. Između ostalog Općina je i pri realizaciji ovog projekta Gimnaziji iz Tešnja pružila finansijsku podršku. Istaknuo je jednu jako bitnu činjenicu koja je oduševila naše goste iz Niša, a to je da Općina pri stipendiranju i potpori mladima ne traži ništa zauzvrat niti uvjetuje studente povratkom na područje Općine niti ih obavezuje da vraćaju novac, ali, rekao je Načelnik, ulaganje u nauku i znanje se uvijek isplati i kad-tad se samo vrati u mnogo vrjednijem obliku. Općina dugoročno time ostvaruje napredak i razvoj.