Srijeda, 31.10.2018. U našoj Gimnaziji bila je u znaku sporta i zdravlja. “Games Without Borders”, ili u prijevodu “Igre bez granica” osmišljene su od strane profesora Tjelesnog i zdravstvenog odgoja, Aldina Avdića, imale su interdisciplinarni i originalni pristup radu s učenicima. Ove igre su dio RYCO- sedmice u našoj školi i održavale su se u Sportskom centru JU SRC. 20 učenika iz Tešnja i Niša, podijeljeno je u četiri grupe i od njih je zahtijevana kako sposobnost rada u timu i sposobnost memorije, tako i visok nivo općeg znanja, a povrh svega u centru pažnje su ipak bile sportske aktivnosti i izvanredne sposobnosti svih učenika. Učenici i nastavnici nisu krili oduševljenje igrama i rezultatima koje su postigli kao i sportskim duhom koji su svi zajedno pokazali. Nakon Igara bez granica odigrana je i jedna košarkaška utakmica, a nakon toga su učenici oprobali svoje sposobnosti gađanja u prostorijama Streljane. Zdravim ručkom u restoranu Mješovite srednje škole, završena je sportska etapa projekta RYCO kojoj je domaćin Gimnazija “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj pod nazivom “Games Without Borders”.