22. i 23.oktobra pedagog naše škole, profesorica pedagogije i psihologije Nađa Krdžalić, održala je u prvim razredima gimnazije radionice pod nazivom “Kontrola emocija”. Radionica se učenicima jako svidjela i učenici su tokom radionice prezentirali svoje načine na koji prerađuju i kontrolišu svoje negativne emocije, a pedagogica im je davala savjete na koji način mogu pomoći sami sebi i pratila njihov tok izlaganja. Učenici su u grupama raspravljali o emocijama koje štete njihovom zdravlju a to su: bijes/ljutnja, tuga, ljubomora i strah. Profesorica je tokom radionice prezentovala učenicima kako se izboriti s negativnim emocijama i koliko je bitno naučiti se nositi s njima. Učenici su rekli da bi voljeli imati više ovakvih časova jer su ovakve razgovore i rasprave ocijenili kao njima jako korisnim.