Svaki rastanak je težak pa tako i ispraćaj naših dragih maturanata nije prošao bez emocija. Dana 20.05.2017. godine održana je maturska zabava učenika Gimnazije ”Musa Ćazim Ćatić” koji su svojim učenjem, zalaganjem i trudom tokom četiri godine zaslužili ispraćaj za pamćenje. Priređen je tradicionalni svečani defile sa početkom u 19 sati ispred Osnovne škole ”Huso Hodžić”. Učenici su sa osmijehom na licu prošetali našim gradom koji je tog dana bio prepun ponosnih roditelja, prijatelja i profesora. Svi smo uživali gledajući naše maturante koji su nam uljepšali taj dan svojom ljepotom i mladošću.Maturska zabava se održala u klubu FACE gdje su učenici nastavili druženje uz pjesmu i ples. Nakon što se direktorica obratila učenicima te im poželjela sve najbolje u daljem školovanju, razrednici su održali govor prepun emocija. 60 djevojaka i 37 mladića su sada spremni za dalje izazove koji ih čekaju u životu a mi im želimo mnogo sreće i uspjeha.