31.03. 2017. se u Tešnju u Sportskoj dvorani održao Sajam srednjih škola i fakulteta. Organizator Sajma bila je Općina Tešanj u saradnji sa srednjim školama sa područja Tešnja, a sajam je podržalo i Udruženje privrednika Tešnja. Ove godine na Sajmu učestvalo je 31 fakultet, 10 srednjih škola i 4 institucije koje su vezane za obrazovanje ili zapošljavanje. Cilj sajma je bio je da se mladim ljudima na jednom mjestu predstave mogućnosti daljeg obrazovanja i usavršavanja. Učenici su imali priliku prisustvovati sajamskoj prezentaciji naše škole. Novo ove godine je bilo da su naši gimnazijalci, predstavljanjem predmeta i zanimanja koje nudi školovanje u našoj školi, željeli budućim gimnazijalcima prenijeti pozitivnu sliku i stav prema učenju i sticanju širokog općeg znanja, koje kasnije u životu otvara vrata za mnoga veoma cijenjena zanimanja. Učenici su na putu prema Školskoj biblioteci gdje im je predstavljena Gimnazija prošli kroz vizualizaciju predmeta koji ih očekuju kroz četverogodišnje školovanje.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55