Ko kaže da su prirodnjaci samo za hemiju, biologiju i fiziku? Volimo školu. Volimo biti kreativni. Iz tih razloga, volimo se i potruditi da čas učinimo zanimljivim. Takav je slučaj i sa lektirama. Ovaj put, bila je to ”Ana Karenjina”, pa iz razloga jer je djelo jako veliko i opsežno, željeli smo da ubacimo malo čari, te smo osmislili čas koji je uključivao biografiju autora Lav Nikolajevič Tolstoj, nakon toga dio koji smo odglumili i prikazali vizuelno bitne scene, čitali smo i njegove citate, te za kraj iznijeli svoje mišljenje o djelu. Svi smo se potrudili i dali sve od sebe, te naravno, naša profesorica Bosanskog jezika Amela Prnjavorac, nas je nagradila za trud.

Istu lektiru su pripremili i učenici društvenog smjera ali na svoj način, te uljepsali časove u ove tmurne jesenje dane. Svi učenici su bili uključeni u radnju romana,te su tako pokazali svoju kreativnost i odlučnost da su spremni na rad ali i šalu.