Da se ekipa Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” iz Tešnja nije slučajno našla u finalu Federalnog takmičenja iz košarke za djevojke, potvrđuje činjenica da je i na Državnom prvenstvu osvojila odlično drugo mjesto. Djevojke su finalnu utakmicu igrale protiv domaćina iz Brčkog. Nakon loše prve četvrtine, naše košarkašice su se uspjele vratiti u igru i drugu i treću četvrtinu imale značajnu rezultatsku prednost. Međutim, košarkašice Brčkog su sjajnom igrom u zadnjoj četvrtini uspjele steći prednost od 4 koša i rezultatom 28:24 ostvarile pobjedu. Za naš tim su nastupale: Bešlagić Lamija, Muminović Amila, Kahrović Zerina, Braković Adna, Hasanbašić Emina, Halilović Azra, Srkalović Lamija, Nakić Selma, Elez Adelisa.