U ponedjeljak, 18. aprila 2016. godine, učenici naše škole su imali priliku gostovati na 15. Festivalu srednjoškolskog teatra BiH u Travniku. Festival je trajao u periodu od 18. do 22. aprila, gdje je ukupno 13 predstava imalo priliku da prezentuje svoj rad i okusi čari pozornice na “daskama koje život znače”. Naši učenici su nastupali prvoga dana sa predstavom “Dome slatki dome ili ti Ježeva kućica” u režiji profesorice Amire Solo i Novinarske sekcije naše škole. Željeli bismo napomenuti kako su u nastajanju i kreiranju ove predstave učestvovali svi zajedno i učinili je rado gledanom, dopadljivom i pogodnom za sve generacije. Pozitivnog duha i energije nije nedostajalo i upravo zbog toga se trud isplatio, jer su na festivalu osvojili “Nagradu za promovisanje teatarske umjetnosti u zajednici”. Našu vrijednu i sjajnu glumačku postavu činilo je 18 učenika: Mirza Kantić, Adna Ibrahimović, Emin Širbegović, Rabija Sinanović, Nejra Mulalić, Benjamin Dubravac, Vahidin Hrvić, Rifet Turkić, Mubera Kavazović, Almedin Mujaković, Fatima Hafizović, Harun Šaranović, Eldar Srkalović, Samira Bekrić, Nermina Bedak, Lejla Rahmanović, Kerim Muharembegović i Rijad Širić.

Također bismo iskoristili ovu priliku da čestitamo našim učenicima i profesorici Amiri na ovom uspjehu i da smo veoma ponosni na njih.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55