U prostorijama naše škole danas je upriličena posjeta predstavnicima Kulturnog udruženja „Musa Ćazim Ćatić“ Odžak, nedavno osnovanog ,koje ima za cilj njegovanje i sjećanje na Ćatićev lik i njegovo djelo.
Cilj posjete je saradnja i pozivanje naše škole na učešće u nagradnom takmičenju za najbolju napisanu pjesmu , gdje bi naši učenici bili dio manifestacije „Dani poezije Musa Ćazima Ćatića“ koje će organizovati Udruženje , povodom stogodišnjice smrti našeg nikada nezaboravljenog pjesnika , čije ime ponosno oba grada svojataju i spominju kao najbolje kulturno blago knjiženo-umjetničkog stvaralaštva.
Direktorica Aida Salkić, je prihvatila poziv u ime cijele škole sa željom da se umjetnički talenti naših učenika predstave u rodnom gradu našeg Muse Ć.Ć, i time doprinesemo kulturnom osvješćenu mladih i darovitih učenika.

musa

 

Categories: istaknuto, Oglasna ploča

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55