subasic3salko

Dana 18.09.2014 na svečanoj sjednici kolektiv Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” je ispratio u penziju profesora Salku Subašića, koji je svojim požrtvovanim radom donio veliki uspjeh Našoj školi. Svojim nesebičnim i humanim radom je mnogim generacijama bio uzor, pa nekim čak i razlog biranja profesionalnog puta u prosvjeti. Rođen 01. septembra 1949. godine u Jelahu. Osnovnu školu završio 1964. godine u Jelahu. Pohađao gimnaziju u Tešnju i potom upisao Filozofski fakultet u Sarajevu,odsjek historije. Od 1973.godine zaposlen je u Gimnaziji Doboj kao profesor historije sve do maja 1992.godine, te ubrzo nastavlja karijeru profesora historije u Tešnju. 2004 preuzima funkciju direktora Gimanzije “Musa Ćazim Ćatić” i na toj poziciji ostaje osam, uspješnih godina. Ispraćaj je uveličao prigodni govor direktorice Aide Salkić, u kojem je istaknula važnost rada prosvjetnih radnika i ujedno nas podsjetila na doprinos profesora Salke Subašića u razvoju humanog, socijalnog i intelektualnog razvoja Naše škole…. Hvala Vam na svemu

” NIJE ZNANJE ZNANJE ZNATI, VEĆ JE ZNANJE ZNANJE DATI”- Jovan Jovanović Zmaj

Počinje novo poglavlje Vaše životne priče. Neka to bude period uživanja i radosti. Nedostajat ćete nam, ali znamo da ćete uživati u novoj ulozi i svim malim stvarima koje život čine lijepim.

Imati gdje otići je DOM. Imati nekoga da volimo je PORODICA. Imati oboje je BLAGOSLOV.

 

S poštovanjem, Vaš kolektiv Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić”

Categories: istaknuto, Oglasna ploča

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55