Svake godine  Amatersko pozorište ,,Neretva” Konjic organizuje otvaranje Festivala srednjoškolskog dramskog stvaralaštava Bosne i Hercegovine. Ove godine otvoren je 12. FSDS BiH koji traje 19-27. Aprila. Učesnici su dramske i pozorišne grupe srednjoškolskog uzrasta iz mnogih gradova Bosne i Hercegovine. Među učesnicima nalazi se i Dramska sekcija Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić” Tešanj sa predstavom ,,Siroti mali hrčki”. Grupa učenika Dramske sekcije među kojima su: Anes Hodžić, Kenan Delić, Asim Mujkić, Amila Mrkanović, Mirza Kantić, Amina Ibrahimkadić, Adelisa Krdžalić i Mahmut Bahtić, nastupali su drugog dana ovog Festivala, odnosno u nedjelju 20.aprila. Prije samog nastupa učenici su imali priliku upoznati se s članovima Stručnog žirija kroz tri različite radionice. Također su mogli pogledati i ostale predstave koje su bile predviđene za taj dan. Predstava ,,Siroti mali hrčki” prihvaćena je veoma dobro od strane publike, ali i od strane Stručnog žirija. Na ovaj način otvorene su mogućnosti za dalju saradnju i još veću motivaciju za rad same sekcije kao i predstavljanje škole na ovom ili nekom drugom sličnom Festivalu.