28. marta 2014 u sali Sportsko-rekreativnog centra u Tešnju održan je prvi Sajam srednjih škola i fakulteta. Učešće na sajmu uzelo je 37 izlagača, od čega je bilo 19 fakulteta, 7 srednjih škola i 11 drugih organizacija i institucija vezanih za obrazovanje i mlade. Sajam je otvoren prigodnim programom učenika srednjih škola, a prisutnim su se obratili direktorica Gimnazije i ujedno menadžer ovog projekta profesorica Aida Salkić, predsjednik Udruženja privrednika Biznis centar Jelah, Tešanj Mensur Krdžalić, predstavnik UNDP-a Samir Omerefendić i Općinski načelnik Suad Huskić. Cilj sajma bio je pomoći mladim ljudima pri odabiru škole i zanimanja. Izbor škole ili zanimanja je odluka je o kojoj ovisi zadovoljstvo i uspjeh u životu pojedinca. U nadi da su učenici uspjeli pronaći barem malu pomoć u ovom Sajmu, želimo im da donesu najsretniju i najbolju odluku vezanu za odabir daljnjeg školovanja.