Nasilje je svjesna okrutnost usmjerena prema drugima s ciljem sticanja moći pomoću nanošenja psihičke i/ili fizičke boli. Pored fizičkog, seksualnog, emocionalnog i ekonomskog nasilja imamo i nasilje nad životinjama. Zlostavljanje životinja označava mučenje, zlostavljanje, zanemarivanje ili nepotrebno ubijanje životinja. Nasilje nad životinjama može biti pokazatelj opasne psihopatologije koja se može odnositi i na ljude. Ovisno o kulturnom okruženju zlostavljanje životinja različito se promatra: pravni sustavi mnogih zemalja počiniteljima prijete zatvorima dok je u drugim zemljama počinitelj dužan platiti samo štetu ili kaznu. U nekim zemljama takvo ponašanje prema životinjama nije niti prekršaj. Aktivisti za prava životinja često tvrde da je odnos prema živim bićima pokazatelj zrelosti društva. Svjetski dan zaštite životinja obilježava se svake godine 4.oktobra. Povodom tog dana učenici Novinarske sekcije naše škole su odlučili provesti anketu vezanu za nasilje nad životinjama. Anketa pokazuje sljedeće rezultate:
nasilje-nad-zivotnjama

Jednodnevna ekskurzija na Vlašić

GIMNAZIJSKI ASOVI

Akcija “Jedan slatkiš, jedno dijete”