25.marta 2016. godine održan je, treći po redu, Sajam srednjih škola i fakulteta u Sportskoj dvorani u Tešanju. Na samom otvorenju, sa početkom u 9:00 sati,  priređen je mali kulturno-zabavni program kojeg su pripremili učenici Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić”.  Nakon intoniranja himne i pozdravnih riječi voditelja programa, obratila se predsjednica Sajma Organizacionog odbora, prof.Aida Salkić, a potom pozvala i načelnika općine Tešanj, mr.sci. Suada Huskića da se obrati i otvori Sajam. Prigodni govor imao je i predstavnik Udruženja privrednika, dr.sci.Venan Hadžiselimović, nakon čega smo uživali u programu učenika naše škole. Čuli smo lijepe muzičke numere, saslušali riječi poznatog bh. putopisca Alije Isakovića o ljepotama, duhu i kulturi grada Tešnja, ali u dramatizaciji naših učenika. Na kraju smo pogledali i jednu narodnu igru pod nazivom ,,Tešanjske igre” koju su također pripremili učenici naše škole. Poslije samog programa svi zainteresovani posjetitelji, kako učenici tako i njihovi roditelji imali su priliku pogledati sajamsku prezentaciju škola i fakulteta sa prostora cijele Bosne i Hercegovine. Ove godine na Sajmu je učestvovalo oko 22 fakulteta, 8 srednjih škola i  9 osnovnih škola, kao i druge institucije koje su vezane za obrazovanje. Sajam podržava i Udruženje privrednika, a sve u cilju školovanja kadra u skladu sa stvarnim potrebama privrede. Na ovaj način pružaju se sve potrebne informacije i mogućnosti svim učenicima, a prije svega maturantima osnovnih i srednjih škola, da olakšaju sebi izbor i donesu odluke o budućem školovanju.