🌟 Nedžada Fazlić, učenica naše gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj, pravo je oličenje umjetničkog talenta, sportske discipline i intelektualne znatiželje. Njena svestranost i posvećenost inspirišu svakoga ko je upozna.

🎨 Kada je riječ o slikarstvu, Nedžada ne samo da ga voli, već ga živi. Svoje vrijeme posvećuje likovnim radionicama, gdje stvara djela koja su već krasila izložbene prostore. Njen rad nije samo tehnička izvedba – on je ogledalo njene duše koja je puna kreativnosti, slobode i maštovitosti. Zaljubljena je i u dekupaž tehniku i pravljenje unikatnog nakita, ali njeno srce uvijek vodi ka platnu i bojama.

🎼 Nedžada je umjetnica i u svijetu muzike. Njena muzička putanja započela je u osnovnoj muzičkoj školi, gdje je savladala harmoniku, ali njena radoznalost ju je povela ka klaviru, koji sada svira s lakoćom. Njena ljubav prema muzici ogleda se i u horskim izvedbama, solo tačkama na koncertima, te nastupima sa Omladinskim Ansamblom Tešanj i Kulturno-umjetničkim Društvom “Pobjeda” Tešanj.

🤸‍♀️ Sport je još jedna oblast u kojoj Nedžada briljira. Njeni uspjesi na gimnastičkim takmičenjima, gdje je osvajala prva mjesta, govore o njenoj fizičkoj snazi, disciplini i želji da se uvijek poboljša. Nastavlja svoj sportski put kroz sekcije u našoj školi, gdje služi kao primjer i motivacija svojim vršnjacima.

📚 Nedžada aktivno učestvuje i u sekcijama iz fizike, matematike i dramskoj sekciji. Njena sposobnost da spoji scensku umjetnost s naučnim interesima čini je jedinstvenom i posebnom. Svojim znanjem, talentom i harizmom, Nedžada isijava energiju koja inspirira svakoga u njenom okruženju.

💎 Nedžada Fazlić nije samo učenica – ona je umjetnica, muzičarka, sportistkinja i naučnica. Njena posvećenost onome što voli, bilo da je riječ o umjetnosti, muzici, sportu ili nauci, čini je pravim draguljem naše gimnazije. Svojim primjerom pokazuje kako se trud, ljubav i predanost uvijek isplate.

👏 Ponosni smo što je Nedžada dio naše škole, jer njena energija i talenti obogaćuju ne samo našu zajednicu, već i svijet oko nje.

Tekst pripremila: Novinarska sekcija Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj