Učenik generacije 2020/2021.

Naša Gimnazija je iznjedrila mnoge uspješne i nadarene učenike. Samo jedan od njih, dobija titulu učenika generacije. Biti izabran za najboljeg učenika je velika čast i zadovoljstvo. Ovo priznanje treba da bude podsticaj budućim generacijama gimnazijalaca, ali i pokazatelj našem ovogodišnjem učeniku generacije da se predan rad i trud isplate. Na osnovu Pravilnika o utvrđivanju kriterija i načina izbora učenika generacije, Nastavničko vijeće je na svojoj sjednici održanoj 20.05.2021 godine, donijelo Odluku da je učenik generacije Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj, za školsku 2020/21. godinu, učenik Ramiz Plančić. Našem Ramizu čestitamo od srca na ovoj zasluženoj tituli. RAMIZ PLANČIĆ je rođen 16.7.2002. godine u Tešnju. Završio je OŠ “Huso Hodžić”, kao učenik generacije, te OŠ “Rešad Kadić” u Tešnju.Gimnaziju je upisao školske 2017./18. godine. Kontinuirano, od prvog do četvrtog razreda, imao je odličan uspjeh sa prosječnom ocjenom 5.00 i primjernim vladanjem. Uvijek se zalagao u radu i uspješno izvršavao svoje dužnosti, te postizao uspjehe u nastavnim, vannastavnim, kulturno-umjetničkim, sportskim i drugim aktivnostima.Dva puta je učestvovao na Kantonalnom takmičenju iz Matematike i dva puta na Kantonalnom takmičenju iz Fizike. U prvom razredu bio je i na Općinskom takmičenju iz Vjeronauke. Kao član košarkaškog tima Gimnazije učestvovao je na Kantonalnom takmičenju iz košarke.Bio je član nekoliko sekcija te učestvovao na mnogim kulturno-zabavnim manifestacijama koje je organizovala naša škola.Zbog pandemije COVID-19 u školskoj 2019./20. i 2020./21. godini nije bilo takmičenja u organizaciji Pedagoškog zavoda, ali je bio učesnik online kvalifikacije za Državno prvenstvo iz Informatike, u organizaciji BHOI.Namjera mu je upisati Elektrotehnički fakultet u Sarajevu.Mlađim generacijama poručuje da je Gimnazija odličan izbor za sve one koji žele studirati i da se radom, trudom, zalaganjem i vjerom u sebe može dostići svaki cilj.