Gledajući na period proveden u Gimnaziji, u mom slučaju, jedanaest godina nakon završetka, tek tada shvatite koliko su te godine imale uticaja na vas kao osobu.
Ogledni časovi njemačkog jezika kod profesorice Nedžmije i danas ostaju kao jedna od najdražih sjećanja iz perioda provedenih u Gimnaziji.
Period u srednjoj školi za mnoge je ključan u različitim pogledima. Tako je bilo i za mene. Časovi engleskog jezika kod profesorice Nejre na kraju su vodili ka studiju engleskog jezika i književnosti i diplome magistra prevodilačkih nauka – engleskog jezika sa Filozofskog fakulteta u Sarajevu.
Mnogo je momenata iz srednje škole koje su ostali urezani u sjećanje, ali možda i najdraže sjećanje od svih je rad na školskim novinama Gimnazijalac, sati provedine na novinarskoj sekciji, organizacija školskog maratona, posjeta SOS dječijim selima u Zenici i Tuzli, ali posebno saradnja sa profesoricom Amirom.
Ono što u to vrijeme možda nismo shvatali je to da su dani provedeni u Gimnaziji stvorili veze i prijateljstva za cijeli život pa tako danas meni najbliži ljudi su upravo ljudi iz prve klupe IVa.
I na kraju, za sve buduće generacije koji će ići našim stopama i svoje prvo pravo iskustvo o svijetu sticati kroz Gimaniziju, mogu samo reći, dobro došli. Stvarajte sjećanja zajedno jer 4 godine brzo prođu i vrlo brzo će neki novi ispiti doći ali uvijek ćete se sa radošču sjećati te 4 godine provedene po hodnicima i učionicama Gimanzije.